Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 123 - čekání na balíček z domova

Aktualizováno: 18. 7. 2021

Dnes ráno jsem si poležel, protože jsem věděl, že není kam spěchat. Vyrazil jsem po desáté a šel jsem po vršcích kopců, většinou však lesem, takže výhledů příliš nebylo. Přišel jsem do Národního parku Foreste Casentinesi a začal scházet do městečka Badia Prataglia.


Potkal jsem partu asi pěti lidí s batohy podobnými tomu mému. Chvíli jsme si povídali a já pak pokračoval. Později jsem se s nimi potkal ještě třikrát. Obchod s potravinami byl bohužel zavřený, něco málo jsem však nakoupil v řeznictví.


Vylezl jsem na kopec nad městem, kde je domek pro nouzové přespání. Chvíli po mě přišla skupinka lidí, se kterými jsem se dnes tolikrát potkal a zůstávají tu také přes noc. Já tu však strávím nocí hned několik, do městečka Badia Prataglia mi má totiž přijít balík s novými botami a karimatkou.


O týden později při čekání na balíček.....


Dnešní den byl opět plný laskavosti a setkání s úžasnými lidmi. Jelikož je neděle, během dopoledne přijelo na mé tábořící místo hned několik rodin grilovat nebo čistě jen na piknik. Když jsem pomohl rozhořet gril dvěma sourozencům (na první pohled byli k nerozeznání), oni mě na oplátku přizvali k obědu. Přijel i zbytek rodiny a u stolů nás tedy sedělo asi patnáct.


Musím říct, že jsem opravdu rád za to málo z italštiny, co jsem se za čtyři měsíce na cestě naučil, protože to svým způsobem otevírá cestu k srdcím místních lidí. Trávil jsem tak čas v opravdu příjemné společnosti. Než jsme se rozloučili, nandali mi na talíř grilované maso na večer, přidali k tomu pečivo a láhev bílého.


Od další skupinky starších lidí jsem pak dostal tašku třešní, domácí bábovku a nalili mi víno na zapití. Téměř mi to připadalo, jako by se předháněli, kdo mě lépe pohostí. Itálie je prostě neuvěřitelná země v tom nejpozitivnějším smyslu slova.

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page