Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 134 - Honba za balíčkem

Aktualizováno: 18. 7. 2021

Dnes se nejspíš trošku rozepíšu. Podle sledování zásilky včera balík s novými botami dorazil na poštu. Už včera jsem tedy staré boty vyhodil do kontejneru a dnes jsem pro nové vyrazil bosky. Před poštou jsem si vystál frontu, abych zjistil, že balíček tam není.


Podařilo se zjistit, že je v městečku Badia al Pino vzdáleném téměř 50 kilometrů na jih, ovšem se statusem "k vyzvednutí". Rozhodl jsem se pro balík s botami vyrazit. Kromě bot mě v něm totiž čeká nová chodecká hůl s náhradními hroty, několik sušených pokrmů, malá láhev Kofoly a bambusové ponožky.


Od místních policistů jsem dostal otevřené boty vhodné leda tak na pláž. První autobus mi ujel přímo před nosem, vyrazil jsem tedy pěšky a musel jsem zkusit stop, abych to na poštu v Badia al Pino stihl.


Naštěstí mi zastavila Němka, která mě odvezla do městečka Bibbiena. Odtud jsem jel vlakem do města Arezzo, kde jsem přestoupil na další vlak a ve 13 hodin už jsem stál ve frontě před poštou v Badia al Pino. Když jsem přišel na řadu, zjistil jsem, že ani zde balík nemají.


Paní z pošty mě poslala do skladů na okraji městečka, kde by měl údajně balík být. S bosými nohami jsem tedy vyrazil (žabky se mi už v Arezzo rozpadly). Sklad byl sice zavřený, když ale paní viděla mé bosé nohy, rozhodla se, že mi pomůže. Zadala do počítače číslo mé zásilky a zjistila, že balík už je v dodávce a kurýr ho veze do Badia Prataglia (tam, kde jsem na balík tak dlouho čekal a dnes ráno tam nebyl).


Poprosil jsem, jestli by ho nemohl nechat v autě a přivést ho zpátky. Paní kurýrovi zavolala a ten právě na poště v Badia Prataglia předával zásilky. Uf, to bylo jen tak tak! Kurýr se prý vrátí do skladu okolo páté odpoledne i s mým balíkem.


Už od půl páté jsem byl připravený před skladem a sledoval poštovní dodávky vracející se z denní šichty. Doufal jsem, že alespoň v jedné z nich jsou mé boty. V půl šesté se přiřítila dodávka a zastavila přímo u mě. Pán vystoupil, vyndal z auta balík a už ho nesl ke mě. Mám vyhráno!


Radostí jsem zapomněl, kolik námahy a času mě to vše stálo. Jeden z kurýrů mi pak nabídl, že mě odveze do města Arezzo, odkud mi pojedou další spoje. Na lidi mám opravdu štěstí. U nádraží jsem se s ním rozloučil, koupil jsem si lístek na vlak a za chvíli jsem už pozoroval ubíhající krajinu přes okno vlaku a u toho popíjel Kofolu.


"Nejlepším" zakončením dne bylo, když jsem po 40 minutách cesty vlakem zjistil, že sedím ve vlaku v opačném směru. Vzdálil jsem se tedy téměř o dalších 40 kilometrů. Za blbost se hold platí, na cestu se vrátím tedy až zítra dopoledne.
6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page