Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 160 - Gotthardský průsmyk

Aktualizováno: 18. 7. 2021

Když jsem vyrážel dolů do městečka Ascona, bylo pod mrakem. V obchodě jsem si koupil snídani a po ní jsem vyrazil prudkým kopcem nahoru na Gotthardský průsmyk.


Udělalo se krásně a před polednem jsem dosáhl Gotthardského průsmyku, který je se svými 2108 m.n.m. nejvyšším bodem celé mé cesty. V průsmyku byly kromě davů turistů také jezera.


Dolů jsem šel podél potoka, prošel jsem městečka Hospental a Andermatt, kudy protéká horská říčka Reuss. Tu pod městem svírají mohutné skály a tvoří se tu velké vodopády. Nad jedním z vodopádů jsem prošel přes turisticky velmi navštěvovaný Teufelsbrücke, více mě však uchvátil menší kamenný most o pár set metrů níž, kde nebyla ani noha.


V městečku Göschenen jsem se pak potkal s českým párem, který mě oslovil díky české vlajce, kterou na batohu nosím. Po vzácné konverzaci v češtině jsem vyrazil dál za město a za pár kilometrů jsem se usídlil vedle cesty.
6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Коментарі


bottom of page