Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 486 v nové zemi, v nové krajině

Včera ráno mě čekala několikakilometrová pustina. Kromě keříků vřesu tu nic nerostlo. Později přibyly kameny a občas nějaký strom. V kontrastu s touto krajinou působily okolní hory ještě vznešeněji.


Minul jsem stádo sobů a brzy se mi otevřel výhled na další část dnešní etapy. Brzy jsem začal míjet jezera a později jsem přišel k řece, přes kterou vedl most. Zde jsem si udělal pauzu na oběd, po které následoval les a stoupání do kopce.


Náročnost terénu mi připomínala Itálii. Jenom brodění řek jsem si v Itálii tolik neužil. Tady už jsem to přestal počítat. To poslední bylo hned trojnásobné, protože vprostřed řeky ležely hned dva ostrůvky. Při přecházení jsem se držel jistícího lana, které tu někdo pro tento účel natáhl.


Večer jsem dorazil ke starým dřevěným domkům, dva z nich byly určeny pro nouzové přespání. V menším z nich jsem si v kamnech rozdělal oheň. V noci se vždy pouze na chvíli zešeří a krátce na to už znovu vychází slunce. Díky malému okénku tu bylo temno celou noc, takže jsem spal jako zabitý.


Ráno jsem si trochu pospal a vyrážel později. Zpočátku se mi vůbec nechtělo a trvalo, než jsem tělo rozhýbal. To většinou znamená, že to největší nadšení z chůze přijde odpoledne.


Nemýlil jsem se. U jednoho z jezer jsem si udělal přestávku na oběd a vypral. Když jsem poté znovu vyrazil do kopců, nešlo mě zastavit. Za každým vrcholkem se mi naskýtaly nové a nové výhledy.


Pochod jsem dnes nezakončil kvůli únavě, nýbrž kvůli pozdní hodině. Stan jsem postavil tak, abych z něj měl výhled do kraje. Zítra mě čeká první norské město Røros.


Dnes: 34,7 km

Celkem: 6725,4 km
9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page