Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 490 - sobi a dřevěné chodníčky

Aktualizováno: 4. 6. 2021

Včera během ranního sestupu jsem potkával desítky a desítky sobů.


Hluboký sníh je často zmrzlý, takže lze chodit po povrchu, aniž bych se bořil. U jezera Stuggusjøen mě čekal krátký úsek po silnici a za vesnicí Stugudalen jsem si u potoka s průzračně čistou vodou udělal pauzu na oběd.


Včera po obědě jsem se pak na dvě hodinky natáhl a užíval si krásného počasí. Odpoledne mě čekal náročný úsek - dlouhé stoupání a časté brodění řek. Nakonec se mi otevřel výhled na obrovské jezero Nesjøen, které bylo ještě z části zamrzlé.


Přišel jsem k řece, která svižným tempem uháněla do jezera. Měl jsem jí přebrodit, to jsem ale neudělal. Řeka byla příliš hluboká a proud kvůli tajícímu sněhu příliš silný. Rozhodl jsem se pokračovat přes 2 km dlouhou zacházkou. Skončil jsem na travnatém plácku nedaleko horské chaty s výhledem na jezero a okolní hory, kde jsem postavil stan.


Když jsem dnes ráno vyrazil do kopce, milým překvapením byly dřevěné schůdky a chodníčky, po kterých se šlo krásně. Na takové vymoženosti většinou nejsem zvyklý.


I dnes jsem potkával soby, ale ani brodění řek se mi dnes nevyhnulo. Když jsem vyšlápl na kopec, uviděl jsem v dálce jezero Esandsjøen, trvalo však ještě několik hodin, než jsem k jezeru dorazil.


Přes jednu z jeho zátok byl natažený lanový most, který se při přecházení rozhoupal ze strany na stranu. Pak jsem se od jezera začal vzdalovat a na vyvýšenině mezi břízami jsem dnes postavil stan.


Dnes: 30,5 km

Celkem: 6864,4 km
13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page