Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 500 jubilejní, a ty před ním

Aktualizováno: 15. 6. 2021

Jubilejní den je pro mně dnes dnem odpočinku s výhledem do zamračené krajiny.


Včera po deštivé noci v otevřeném přístřešku nedaleko silnice jsem brzy ráno vyrazil zpět do hor. Nepršelo, ale bylo zataženo. Později se cesta opět ztratila a já si v prudkých a skalnatých svazích musel hledat vlastní cestu.


Po výstupu na nejvyšší vrchol dne přinesl silný vítr první kapky a déšť pak téměř neustal. Krátkou pauzu mezi lijáky jsem využil na oběd, a i tu jsem musel co nejvíce urychlit. Příroda byla krásná - spoustu vodopádů, horských říček a menších či větších jezírek.


Chůze po mokrých svazích a skaliskách však byla dost náročná a musel jsem být hodně obezřetný. Večer jsem začal scházet a nad vesničkou Skorovatn jsem narazil na vodárnu. Byla otevřená a uvnitř byl dokonce pro mě tak vzácný zdroj elektřiny.


Protože předpověď nehlásí o moc lepší počasí na celý následující týden, rozhodl jsem se tu na pár nocí zůstat a přečkat to nejhorší, protože úseky, které mě čekají, nebudou o moc jednodušší, než ten předcházející. Proto předvčerejšek jenom v obrazech. :)
4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page