Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 502 a 503 - Røyrvik s Bjørnem

Od brzkého rána pršelo a foukal silný vítr. Sbalil jsem se uvnitř stanu a stan samotný jsem sbalil na závěr.


Vydal jsem se na dvanáctikilometrový úsek napříč horami, orientovat se ale v končinách, kde není po stezce ani památky a navíc vše zakrývá hustá mlha, bylo dost náročné. Několikrát jsem musel lézt po skalách, což nebyl za silného deště a větru žádný lehký úkol.


Ještě během dopoledne jsem se dostal na silnici. Po pár kilometrech chůze na asfaltu zastavilo auto a pán v mercedesu mi nabídl odvoz. Ten jsem odmítl, ale přijal jsem jeho pozvání na večeři ve městečku Røyrvik. S jistotou teplého místa se šlo mnohem lépe i v silném dešti.


V Røyrviku jsem si dokoupil a sešel jsem s Bjørnem. Ten žije se svou ženou Kathlin a syny Christofferem a Lucasem. Kromě večeře jsem si dal i teplou sprchu (nepopsatelný pocit), vypral a usušil mokré věci. Štěstí na fantastické lidi mě tedy nepřestává opouštět.


Po snídani jsem se věnoval opravám vybavení a odpoledne jsme s Bjørnem vyrazili na ryby. Podařilo se mi chytit pstruha, kterého jsem si vzal na večeři.


Poté jsme se rozloučili a já pokračoval svou cestou. Šel jsem dlouho po silnici, ta však u jezera Namsvatnet končí, stejně tak jako má trasa. Ta znovu pokračuje až za národním parkem Børgefjell o několik desítek kilometrů severněji. Pár dní teď tedy budu procházet divočinou, kde ani cesty nevedou.


S plánováním tohoto úseku mi však dnes pomohl ochotný průvodce z národního parku a nejvhodnější trasu mi vyznačil do mapky. Večer jsem si našel suché místo na stan a na ohýnku jsem si opekl k večeři pstruha.


Včera: 29,2 km

Dnes: 18,4 km

Celkem: 7252 km


19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page