top of page
Vyhledat

Dny 506 a 507 - Víkend

Sobota: Hned po ránu byl zajímavým zpestřením samoobslužný přívoz, pomocí kterého jsem se dostal přes řeku spojující dvě jezera.


Podél řeky jsem průsmykem vystoupal na planinu a vychutnával si počasí, které se konečně umoudřilo. Prudkým kopcem jsem sešel k řece, kde se to hemžilo komáry. Ti mi nedopřáli odpočinku ani u oběda o kus dál, takže jsem odpoledne vyrážel se spoustou štípanců.


Další kopec jsem téměř vyběhl s nadějí, že nahoře komáři nebudou. Začalo pršet a byl klid. V osadě Tverrelvnes jsem potkal norský pár s velkými batohy a se psem. Mají také namířeno na Nordkapp, takže do závěrečného kopce jsme se vydali společně.


U jezera na vrcholku začali mladí Norové rybařit a já jsem si postavil stan. Právě včas, protože se silně rozpršelo. Převlékl jsem se do suchého a zalezl do spacáku, zatímco mí noví kamarádi ještě pokračovali.


Neděle: To, že jsem se vzbudil velice brzy, se mi dnes moc hodilo, protože nákup, který jsem měl naplánovaný ve městě Hattfjelldal, se neuskuteční, poněvadž je neděle.


Ještě štěstí, že v batohu táhnu pro podobné případy nějaké to jídlo navíc. Úkol je tedy dojít do úterý ke 100 kilometrů vzdálené silnici, odkud se pokusím stopovat do města Mo i Rana.


Ke stanu, kde spali norští parťáci, jsem dorazil okolo sedmé. Počkal jsem až se vzbudí, abychom si mohli popřát šťastnou cestu. Po obědě se dostavila menší krize, večer se mi však vrátily síly a nechtělo se mi ani zastavit. Ze stanu jsem si vychutnával výhled na hory.


Víkend: 34,1 km a 42,8 km

Celkem: 7397,5 km
21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page