Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Loučení a znovu na cestě

Konečně zase na cestě! I když loučení s místem, které se stalo mým druhým domovem a s lidmi, kteří se stali mou druhou rodinou, bylo náročné. Po prvních kilometrech mě však znovu zalil ten nepopsatelný pocit štěstí a svobody.


Během dopoledne jsem u jednoho z turistických přístřešků potkal kluka s batohem. "Ivan?" zeptal se poutník. Jak sakra zná moje jméno? Přikývl jsem. "Já taky" pokračoval. Pak mi vysvětlil, že se ptá, jestli jdu také dálkovou trasu E1 (čti 'Í uan') a nemluvil tedy o mém jménu. Mladý Belgičan Mathieu letos vyrazil po E1 z Německa a má namířeno, stejně jako já, na Nordkapp. Pokračovali jsme spolu a já byl rád za společnost. Lehce začalo pršet.


Naše cesty se prozatím rozdělili u městečka Röfors, kam se se mnou přijel rozloučit kamarád Victor. Po rozloučení s Victorem se rozpršelo a déšť mě doprovázel až do večera. Došel jsem k dálnici, kde se nedalo přespat kvůli hluku aut a kamionů, šel jsem tedy dál. Když hluk dálnice utichl, začal jsem si hledat místo na stan.


V podvečer se mi ukázali dva losi. Při pohledu na tak majestátní tvory se mi tajil dech. Večer jsem konečně našel místo na stan. Chtěl jsem sice na začátek zvolit pomalejší tempo, nakonec z toho ale bylo přes čtyřicet kilometrů.
8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page