top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraIvan Mitrus

Předposlední den - tunel na ostrov Magerøya a češi ve Velorexu

Dnešní den byl opravdu pestrý. Od rána bylo nebe bez mráčku. Po pár kilometrech jsem vylezl na hřebeny, podél kterých jsem zprvu šel a za nimi se mi naskytly parádní výhledy. Míjel jsem jezera a okolo mě pobíhali sobi.


Po obědě u jednoho z jezer jsem začal sestupovat k hladině moře. Krajina se dost měnila a to mě doplňovalo energii. Ovanul mě slaný vzduch a následující kilometry jsem šel podél fjordu. Nejvíce jsem se zapotil při následném výšlapu do více než 250 m.n.m. Malý kopeček, řekněte si, ale od hladiny moře mi ty necelé dva kilometry daly zabrat.


Nejprve pár kilometrů po vršcích a pak už sestup, při kterém se přede mnou objevila silnice pronikající hluboko do hory. Tunel na ostrov Magerøya! Na severu tohoto ostrova leží Nordkapp - cíl za kterým si už téměř rok a půl jdu.


Síly pořád byly, tak jsem se rozhodl ještě 7 km dlouhý tunel projít. Na druhé straně mě čekalo překvapení. Velorex a Čezeta přestavěná na rikšu, u kterých na mě čekali tři čeští maníci. Právě dnes na těchto strojích dorazili z Česka na Nordkapp a teď se vracejí domů.


Nad zálivem jsme si našli místo na stany, kluci mi k večeři ohřáli jelení guláš - jednu ze svých hotovek - a dlouho do noci jsme klábosili a sdíleli své zážitky z cest. Musel jsem se ale vyspat, protože zítra je můj velký den.


Dnes: 55,5 km

Celkem: 8659,1 km
26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page