Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Tři dny, severní vítr, mokřiny a setkání s Rutt

Den 540 začal broděním studené řeky, což není jeden z nejpříjemnějších začátků. Pak se šlo ale po cestě mezi břízkami příjemně.


Odpoledne jsem dorazil k chatě, kde jsem si uvařil oběd. Když jsem znovu vyrazil, krajina se proměnila. Cesta vyježděná čtyřkolkami byla písčitá a chvílemi jsem si připadal jako někde na poušti.


Foukal studený vítr od severu a i přes rukavice byla pořádná kosa. K večeru jsem došel pod kopec, kde vítr nebyl tak silný, takže jsem se rozhodl postavit stan. A jak jsem brzy skončil, tak jsem brzy také usnul.


Ráno dne 541 bylo zataženo, ale vítr nebyl tak silný, jako předcházejícího večera. Přesto jsem však vyrazil v péřové bundě. Krajina byla opět holá, na planinách rostou jen drobné keříky. Občas jsem musel brodit nějakou říčku.


Oběd jsem si dal u chaty, tam se to ale zase hemžilo komáry, takže rychle dojíst a zase pokrčovat v chůzi. Odpoledne se počasí opět zbláznilo a znovu začal foukat silný studený vítr. Později se přidal i déšť.


Dosáhl jsem posledního kilometrového milníku, který stojí za zmínku a pár kilometrů poté jsem u jezera v břízkách postavil stan. Přestalo pršet a vysvitlo slunko, foukalo však dál. Stan ale noc vydržel a já se vyspal i přes rámus, který ohýbající se stan ve větru způsobil.


Den 542. Po probuzení bylo překvapivě bezvětří. Vyrazil jsem dál na sever po okraji Národního parku Stabbursdalen. Po mnoha kilometrech holých kopců nastala konečně změna v podobě březového lesíka. S ním se však místy začaly objevovat mokřiny.


V poledne jsem došel Němku Rutt, která přijela navštívit dceru žijící v Norsku. Poseděli jsme u oběda a povídali si o našich cestách. Rutt vyrazila na 5 dní a podobné výlety dělá poměrně často. S lidmi, jako je ona, si vždy rozumím.


Po obědě jsme se rozdělili a já šel na před podél ohrady pro soby. Podél ohrady jsem šel až do večera. Když plot skončil, začaly bažiny, ve kterých bylo postavit stan prakticky nemožné. Šel jsem tedy ještě pár kilometrů a po přebrodění řeky jsem si konečně našel místečko pro dnešní noc.


32,9 km a 40,6 km a 46 km

Celkem: 8552,8 km
15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page