Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Vydařený víkend s kamarády a národní park Abisko

Aktualizováno: 18. 7. 2021

V posteli se spalo příjemně, takže jsem si dal se vstáváním na čas a vyrážel jsem až po deváté hodině.


Pro tentokrát jsem si za cíl stanovil vstupní bránu do Národního parku Abisko, kde na mě čekají mí kamarádi Dean a Woulter. Pracují v turistickém centru, kde jsem se s nimi rozhodl strávit víkend. Těšil jsem se tak, že jsem šel v podstatě bez zastavování a to velmi svižným tempem.


Terén naštěstí nebyl nijak zvlášť náročný, takže to nebyl žádný problém. Vstoupil jsem do Národního parku Abisko a zhruba 13 km před cílem jsem se napojil na trail Kungsleden, na který denně vyráží desítky, ne-li stovky hikerů.


S navoněnými nadšenci různých národností, pohlaví a věkových kategorií, většinou v nových značkových hadrech, jsem se od té doby míjel každých pět minut. K turistickému centru, kde mě kamarádi přivítali pořádnou porcí špaget, jsem dorazil v 5 hodin odpoledne. Byl jsem dost vyhládlý, takže špagety ve mě zmizely coby dup.


V noci jsme si udělali vyjížďku lanovkou na kopec, odkud je krásný výhled do údolí a dokonce i na nejvyšší horu Švédska Kebnekaise. Zbylé dny jsme trávili odpočinkem.


Udělali jsme se vyjížďku na kajacích, procházeli se po okolí a v neděli večer jsme grilovali. Byl to vskutku vydařený víkend. Jen těch lidí (a samozřejmě komárů) tu bylo na můj vkus až příliš.


36,4 km

Celkem: 7970,4 km
19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page