Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Zimní Lužické hory s krevní skupinou

Vyrazit na hike s krevní skupinou (partou nadšenců na stejné vlně) se jen těžko odmítá. Navíc v Lužických horách jsem ještě nebyl, takže jsem si tuhle akci nemohl nechat ujít.

Vše jsme zahájili ještě v pátek večer na Festivalu Diáky v Praze, druhý den ráno jsme už ale vyráželi z Heřmanic v Podještědí na víkend v zasněžených kopcích Severních Čech. Já, Norča, Fiki, Kuboj, Miguel a Hamouzek Petr. Ta radost z toho, že opět dáváme nohu před nohu, byla cítit z každého z nás.

Vrcholem prvního dne byl Pivovar Cvikov, kde jsme se nakonec zdrželi víc, než bylo původně v plánu. Po vydatném obědě a ochutnávce několika druhů piv jsme přípitkem oslavili nově zvoleného prezidenta a po závěrečném tupláku lahodné dvanáctky jsme opět práskli do kočáru. Se zapnutými čelovkami jsme vyrazili na druhou polovinu sobotní etapy. Já jsem se od skupinky oddělil, abych sesbíral pár vrcholků v Horobraní a na cílové místo pod skalní bránou jsem dorazil o několik desítek minut později. Všichni už měli připravené spaní a na ohýnku si opékali večeři. Když je venku pod nulou a vy přijdete promočení, dokážete teplo plamene opravdu ocenit.

Zatímco večer jsem usínal u hořícího táboráku, ráno mě probudil hořící obzor. To mě dostalo ihned na nohy a já si tu parádu šel vychutnat na zbytky zdiva místní hradní zříceniny. Tenhle kýč se nikdy neokouká. Všichni byli ještě zalezlí ve spacácích a já jsem vítal nový den. Být ranní ptáče je někdy za trest, ale někdy za odměnu.

Druhý den byl ve vyšším tempu. To ale nebránilo mě a Miguelýtkovi udělat si několik odboček na Horobraní. Ještě zastávka u Sirného pramene a v poledne už jsme seděli v nádražní putyce na vlakovém nádraží Jedlová a poslouchali v přímém přenosu nový díl Casablancy s Kubojem a Fikim. Po obědě jsme si každý zvolil vlastní tempo a rozdělili jsme se. Kousek za čedičovými varhany Zlatého vrchu jsem dohnal Marmoťáka Kuboje a závěrečné kilometry jsme šli spolu. Těsně před Českou Kamenicí jsme dohnali i Miguela a všichni jsme zdařilou akci zakončili v místní cukrárně.

Tak zase na nějakým hajku, bando!

Ať Vám to šlape!22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page