top of page
Vyhledat

Zimní Lužické hory s krevní skupinou

Vyrazit na hike s krevní skupinou (partou nadšenců na stejné vlně) se jen těžko odmítá. Navíc v Lužických horách jsem ještě nebyl, takže jsem si tuhle akci nemohl nechat ujít.

Vše jsme zahájili ještě v pátek večer na Festivalu Diáky v Praze, druhý den ráno jsme už ale vyráželi z Heřmanic v Podještědí na víkend v zasněžených kopcích Severních Čech. Já, Norča, Fiki, Kuboj, Miguel a Hamouzek Petr. Ta radost z toho, že opět dáváme nohu před nohu, byla cítit z každého z nás.

Vrcholem prvního dne byl Pivovar Cvikov, kde jsme se nakonec zdrželi víc, než bylo původně v plánu. Po vydatném obědě a ochutnávce několika druhů piv jsme přípitkem oslavili nově zvoleného prezidenta a po závěrečném tupláku lahodné dvanáctky jsme opět práskli do kočáru. Se zapnutými čelovkami jsme vyrazili na druhou polovinu sobotní etapy. Já jsem se od skupinky oddělil, abych sesbíral pár vrcholků v Horobraní a na cílové místo pod skalní bránou jsem dorazil o několik desítek minut později. Všichni už měli připravené spaní a na ohýnku si opékali večeři. Když je venku pod nulou a vy přijdete promočení, dokážete teplo plamene opravdu ocenit.

Zatímco večer jsem usínal u hořícího táboráku, ráno mě probudil hořící obzor. To mě dostalo ihned na nohy a já si tu parádu šel vychutnat na zbytky zdiva místní hradní zříceniny. Tenhle kýč se nikdy neokouká. Všichni byli ještě zalezlí ve spacácích a já jsem vítal nový den. Být ranní ptáče je někdy za trest, ale někdy za odměnu.

Druhý den byl ve vyšším tempu. To ale nebránilo mě a Miguelýtkovi udělat si několik odboček na Horobraní. Ještě zastávka u Sirného pramene a v poledne už jsme seděli v nádražní putyce na vlakovém nádraží Jedlová a poslouchali v přímém přenosu nový díl Casablancy s Kubojem a Fikim. Po obědě jsme si každý zvolil vlastní tempo a rozdělili jsme se. Kousek za čedičovými varhany Zlatého vrchu jsem dohnal Marmoťáka Kuboje a závěrečné kilometry jsme šli spolu. Těsně před Českou Kamenicí jsme dohnali i Miguela a všichni jsme zdařilou akci zakončili v místní cukrárně.

Tak zase na nějakým hajku, bando!

Ať Vám to šlape!18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page