Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro Platypus QuickDraw + láhev Ručník Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3 Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000 AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 545 - KONEC aneb veni, vidi, vici....

Tak kde začít. Rok a půl života na Cestě je u konce. Vše, co jsem prožil, se již nadobro proměnilo v minulost, ale vzpomínky na tyto chvíle zůstanou mým majetkem už napořád. Stejně tak jako zkušenosti, sebepoznání a noví přátelé. Asi nemá cenu vůbec psát, že to byl nejkrásnější rok a půl mého dosavadního života. Ne každý den bylo posvícení, ale právě ty největší krize a nejnáročnější úseky mě obohatily nejvíc. Věřte nebo ne, ale drtivou většinu času jsem si neskutečně užil.


Lidé, na které jsem narazil, byli neskutečně laskaví, obětaví a jakýmkoliv způsobem se mě snažili podpořit. To mi dalo obrovskou naději, že dobrého ducha má v sobě úplně každý. Nejspíš však jen musí dostat příležitost to ukázat.


Když jsem tedy ve středu večer v husté mlze dorazil na nejsevernější cíp Evropy, slzám se nešlo ubránit. Nebyly to slzy radosti, ani smutku. Bylo to pouhé neskromné dojetí z toho, co jsem dokázal. Protože času a energie jsem tomu všemu věnoval obrovské množství a


Cesta mě za to náležitě odměňovala. Záměrně píšu Cesta s velkým C, to ona to totiž po celou dobu řídila. Jen díky ní jsem to vše mohl prožít. Když jsem se začal chovat nezodpovědně, nebo měl k situaci chybný přístup, Cesta mě dost výrazným způsobem varovala. To díky ní si teď připadám mnohonásobně bohatší, než když jsem vyrážel, ačkoli mě to vše samozřejmě nějaký ten peníz stálo. A k jakým zjištěním jsem na Cestě dospěl?

 • Že štěstí se neprojevuje tím, jak drahé auto stojí v garáži před tvou vilou. Štěstí vzniká v hlavě každého z nás.

 • Že co je v životě jednoduché, nás dost často ničím neobohatí. To ty náročné situace, které občas musí řešit každý z nás, ať se týkají čehokoliv, nás ve finále dělají silnějšími lidmi.

 • Že hranice toho, co je možné a co už je jen pouhým výplodem fantazie, je opravdu tenká. A každý tu hranici má tam, kde si jí sám nastaví.

 • Že na vše se dá dívat z různých úhlů pohledu. Je dobré jich zkusit najít co nejvíc a vybrat si ten nejlepší.

 • Že vše, co jsem dříve bral za samozřejmost, v některých situacích zase taková samozřejmost být rozhodně nemusí. Díky tomu si pak člověk začne vážit věcí, jako je dostatek jídla, postel či teplá sprcha. A to ani nemluvím o zdraví. Jsou tu i lidé, kteří třeba už nikdy nebudou mít možnost postavit se na vlastní nohy. Cesta byla tedy i oslavou toho, že já tu možnost mám.


Mnohokrát bych Vám všem chtěl poděkovat za tu neskutečnou podporu, které se mi od Vás dostávalo.


Teď mám před sebou nový úkol, kterým je návrat domů. Zkusím začít vztyčeným palcem a uvidíme, jak to půjde.
84 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page