top of page
Vyhledat

Den 16 - Aspromonte

Aktualizováno: 1. 8. 2021

Když jsem si ráno balil věci, zastavilo vedle mě auto. Pán uměl anglicky, takže jsem mu řekl odkud kam jdu a on mi řekl, že bydlí sto metrů odsuď a ať přijdu za 10 minut na snídani. Byl jsem nadšený, že se na mě usmálo štěstí a v rychlosti si dobalil věci.


Pán žil s manželkou na farmě, kde mají husy, krocany, kachny, slepice a psy. Prý měli i ovci, tu jim ale roztrhal vlk (faktem, že tu žijí vlci, mě moc nepotěšili). Zatímco jeho žena připravovala snídani, on mi ukázal sprchu a že se můžu jít vysprchovat (asi jsem smrděl 😅).


Po sprše jsem dostal pečivo se sýrem a klobásou a omeletu. Dobře jsem se najedl a dlouho jsme si povídali. Na cestu mi připravili tašku plnou jídla, tu jsem ale neměl kam dát, tak jsem si vzal jen něco. Odcházel jsem od nich najedený okolo půl desáté.


Následovalo dlouhé stoupání do hor. Přišel jsem do národního parku Aspromonte. Od 1700 m.n.m. jsem se brodil sněhem. Velký pozor jsem si musel dávat v prudkých svazích, které jsem přecházel po ledových plotnách. Většinu času jsem šel lesem.


Počasí přálo, na okolní kopce ale kvůli stromům nebylo příliš vidět. Před setměním jsem si našel místo na stan na skalce v nízkém lesíku.


Dnes: 28,8 km

Celkem: 446 km

Převýšení:

⬆️ 1399 m

⬇️ 1087 m
12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentarze


bottom of page