top of page
Vyhledat

Den 162 - Schwyz

Aktualizováno: 18. 7. 2021

Vyrazil jsem po břehu jezera do vesnice Siskon, odkud jsem vylezl na kopec nad jezero. Při pohledu na vodní plochu obklopenou vysokými horami jsem neměl slov.


Sešel jsem do města Brunnen, rozloučil se s jezerem a mířil dál do města Schwyz, podle kterého je pojmenovaný celý kanton. Prošel jsem okolo továrny na známé nože Victorinox a vydal jsem se do kopce směrem k dvojici hor Klein Mythen a Gross Mythen.


Vystoupal jsem do zhruba 1400 m.n.m., obě hory jsem obešel a pokračoval jsem dolů do údolí. Spolu s horami jsem za sebou nechal i zbylé vrcholky Alp a podél říčky jsem přes vesničky Alpthal a Trachslau přišel ke klášteru ve městě Einsiedeln. Následoval poslední kopec, za kterým se objevilo město Pfäffikon a jezero Zürichsee.


Zatáhlo se a začalo pršet. Pod stromem se schovával před deštěm kluk, tak jsem mu nabídl tašku, pod kterou se můžete schovat. Odmítl, ale pokračovali jsme spolu po dřevěném mostku přes jezero do města Rapperswil, kde mě pozval do hospody na pivo. Nakonec jsem vyrazil hledat úkryt pro dnešní noc. Ten jsem našel na okraji lesa za městem.


Dnes: 52,5 km

Celkem: 2969,7 km
5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page