Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 474 - Lee a Kate

Aktualizováno: 29. 7. 2021

Včera ráno lilo jako z konve, tak jsem oblékl pláštěnku a vydal se brodit další kilometry vodou, které teď přes noc ještě přibylo. Za pochod v takovémto počasí jsem se ve městečku Mockfjärd odměnil obědem v restauraci.


Pár kilometrů za městem jsem přišel do osady, kde před pár dny přespal Mathieu. Lidé, kteří ho zde pohostili, mi tu v malém sklípku zanechali překvapení se vzkazem. Plechovky nealko Staropramenu a solené arašídy jsem s radostí přijal. Už mě hostí i lidé, které jsem v životě neviděl.


U jedné z dalších osad na mě zpoza stromů hleděl obrovský los. Setkání s tímto tvorem je vždy silným zážitkem.


Ve večerních hodinách přestalo pršet a já jsem dorazil do osady Ljusbodarna, která je díky svým historickým chaloupkám také skanzenem. Jediného člověka v osadě jsem požádal o střechu nad hlavou a on mě dovedl do chalupy, která je tu pro turisty volně přístupná. V malé světnici je vše co potřebuji - krb, postel, lavice a stůl. Poděkoval jsem a dal se do sušení věcí. Brzy jsem ale únavou padl do postele.


Spát v posteli je k nezaplacení. Když jsem se dnes ráno konečně vykopal z postele, venku už bylo příjemně teplo. Vyrážel jsem tedy opět o něco později, než mám ve zvyku.


Kopců pořád přibývá, ale i příroda se zdá být každým dnem hezčí a divočejší. Celý den bylo slunečno, lesní stezky jsou však stále podmáčené. Šel jsem proto raději v nepromokavých ponožkách a dobře jsem udělal, protože boty nedostaly během dne jedinou příležitost uschnout. Pár kilometrů před cílem jsem se opět setkal s losem.


Když jsem večer přišel k chatce, už tu byl pár z Anglie. Lee a Kate však byli rádi za společnost a já samozřejmě také. Večer jsme poseděli u ohně a klábosili jsme. Vedle chatky jsem postavil stan, abych nevyšel ze cviku.


Včera: 39,4 km

Dnes: 42 km

Celkem: 6316,2 km
11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page