Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 513 a 514 - Jonathan a Martin z Francie

Ráno jsem sešel k řece Bjøllåga, kde mě po celou dobu chůze podél řeky okusovaly tisíce komárů. To, co ze mě zbylo, si před chatou u mostu přes řeku uvařilo a snědlo oběd.


Po obědě začal náročnější úsek a to stoupání kamenitým průsmykem do více než 1000 m.n.m. Často jsem se brodil sněhem, protože ten byl díky dnešnímu slunečnému počasí změklý.


Večer jsem konečně dorazil k chatě, u které jsem chtěl přespat. Začal jsem si chystat večeři, když se otevřely dveře a mladík za nimi, mě přivítal slovy: "Ty jsi Ivan? Pojď dovnitř!" Samozřejmě jsem tak učinil a večeři si dal v teple uvnitř.


Dva kamarádi z Francie vyrazili před pár měsíci ze Štrasburku pěšky na Nordkapp. Už mě před nějakým časem kontaktovali a teď se konečně setkáváme. A já si tak užil další večer v příjemné společnosti a noc v posteli.


Druhý den jsme s klukama vyráželi společně po sedmé ranní, po nějaké době jsem je však nechal jít napřed. Jejich tempu jsem po včerejším náročném dni nestačil.


Zastavoval jsem každou chvilku a dopřával jsem si odpočinku. V plánu bylo pouhých 30 km, to mi však akorát ubíralo na síle a odhodlání. Zkrátka celý den jedna velká krize.


Odpoledne jsem šel několik kilometrů podél řeky a v podvečer jsem dorazil ke dvěma chatkám, kde jsem se dnešní utrpení rozhodl ukončit. Potřebuji nabrat síly na další dny. Jonathan a Martin už tu nějakou dobu byli, vybrali si ale malou chatku, tak jsem pro sebe obsadil tu druhou.


Včera: 43,2 km

Dnes: 30 km

Celkem: 7609,4 km
22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page