top of page
Vyhledat

Den 515 - DNT chata

Aktualizováno: 30. 6. 2021

Když jsem se probudil, neměl jsem nejmenší tušení, kolik je hodin, protože mobil jsem si nechal nabíjet ve vedlejší chatce, kde spal Jonathan a Martin. Dobře jsem se vyspal, takže jsem se nasnídal, sbalil, uklidil chatku a vyrazil. Při pohledu na telefon jsem zjistil, že je půl druhé ráno. No zpátky do postele už jsem nešel a vyrazil jsem.


Oproti předchozímu dnu jsem si chůzi náramně užíval. Počasí přálo a krajina také stála za to. V poledne jsem měl za sebou již 40 kilometrů a po obědové pauze jsem byl opět plný sil a elánu.


Do obchodu, kde jsem si chtěl zítra dopoledne vyzvednout nový telefon (starý už je kvůli rozbitému displeji takřka nepoužitelný) a dokoupit zásoby, jsem nakonec dorazil už dnes v podvečer. Zjistil jsem však nemilou věc. V chatce, kde jsem strávil minulou noc a která je teď vzdálená 60 kilometrů, jsem zapomněl stan. Naštěstí jde za mnou Mathieu a ten mi stan za pár dní přinese.


V obchodě se mi žádná dočasná náhrada sehnat nepodařila, avšak řešení - jak už to tak bývá - se najít podařilo. Od jednoho pána jsem dostal klíč k DNT chatě (všechny DNT chaty jsou na totožný klíč, platí se po přespání online, což je založené především na důvěře, v Norsku jich je 550). Chaty jsou pod správou Norského turistického svazu (DNT – den Norske Turistforening).


Udělal jsem tedy velký nákup a s plným batohem jsem vylezl zpět na kopec a usídlil se v chatě. Za blbost se hold platí, takže tu teď budu muset pár dní počkat, až dorazí Mathieu se stanem. Alespoň si po tak náročném dni pořádně odpočinu.


Dnes: 66,6 km

Celkem: 7676 km
17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page