Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 519 a 520 - Švédský národní park Padjelanta

Aktualizováno: 18. 7. 2021

Ráno jsem vyklidil chatu a opět sešel dolů do vesničky Sulitjelma, kde jsem počkal na Mathieua. Ten mi odpoledne konečně přinesl stan. Nakoupil jsem zásoby na více než týden, popřáli jsme si s Mathieuem šťastnou cestu a já se vydal zpět k do kopce k chatě.


Bylo už šest hodin, když jsem ještě vyrazil o něco výš nad chatu, po třech kilometrech schůze jsem to ale vzdal a ustlal si pod širým nebem.


Následující den jsem překročil hranice a po nějakém čase se ocitl znovu ve Švédsku. Zároveň jsem také vstoupil do největšího švédského národního parku Padjelanta. Údolím se spoustou divokých řek se šlo krásně.


Večer jsem si v osadě Stáloluokta pořídil v kiosku novou plynovou kartuši k vařiči. Od pána jsem k tomu dostal jablko a lízátko. A protože na břehu jezera se nesmí kempovat, ještě jsem vyrazil na kopec.


U malých jezírek jsem měl výhled na jezero Virihaure a na druhé straně na vrcholky hor národního parku Sarek, což je jedna z posledních člověkem nedotčených oblastí v Evropě. Vše mi komplikovali pouze komáři, kterých tu bylo spoustu, tak jsem se rozhodl přespat pouze pod moskytiérou.


3,1 km a 41,5 km

Celkem: 7720,6 km
21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page