Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 525 - skok z Norska do Švédska

Aktualizováno: 18. 7. 2021

Ačkoli ráno zprvu nepršelo, tak než jsem se rozhoupal a začal balit věci, začalo opět krápat.


Sešel jsem až na zpevněnou cestu, ta však za přehradní hrází skončila. Do táhlého kopce jsem šel nejprve po úzké stezce, ta pak ale skončila a nahradilo jí hotové moře obřích balvanů. Po nich jsem vystoupal až do 1200 m.n.m. a po dlouhém stoupání začalo dlouhé klesání dolů do údolí. Po dalším z mnoha lanových mostů jsem přešel řeku a odtud už to bylo v podstatě jen po rovince.


Norsko se se mnou znovu na pár dní rozloučilo prozatím nejnáročnějším brodem. Neprůzračná voda divoké řeky, kde nebylo pořádně vidět na dno, mi v jednu chvíli sahala po pás. Naštěstí jsem se v silném proudu udržel a sotva 10 metrů širokou překážku překonal.


Přešel jsem znovu do Švédska a v odlehlé horské chatě, kde jsem to téměř po čtyřiceti kilometrech zabalil, mě překvapila obsluha. Cena za pokoj mi přišla přemrštěná, řešení se však jako vždy našlo. Paní správcová mi nechala zdarma přespat ve skladě potravin, kde je mimo jiné i postel, a já jsem jí za to naštípal dřevo do kamen. Oba jsme byli spokojení a já si opět po nějaké době dopřál noc v posteli.


Dnes: 39,7 km

Celkem: 7934 km
11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page