Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Den 9 - lamy a Grotta dei Lamponi

Aktualizováno: 1. 8. 2021

Vyrazil jsem hlubokým sněhem vstříc jednomu z posledních stoupání pod Etnou. Nahlédl jsem do jeskyní Grotta dei Lamponi.


Vystoupal jsem do 1700 m.n.m. a následovalo pozvolné klesání. Slunce svítilo, takže sníh začal pomalu odtávat. Narazil jsem na stopy od lyží a zanedlouho i na dva skialpinisty. Později lidí začalo přibývat a mě se šlo v jejích stopách lépe. Potkal jsem dokonce trojici lidí s lamami.


Došel jsem k silnici a restauraci. Teplé jídlo jsem si po tak náročných dnech nemohl odpustit. Od restaurace se už šlo krásně rychle a sněhu ubývalo. Nakonec sníh zmizel úplně.


V mnohých místech byly obrovské kaluže přes celou cestu a bylo velmi obtížné se jim vyhnout. Prošel jsem městem Castiglone di Sicilia, kde jsem si koupil večeři a doplnil vodu.


Za městem se na řece Alcantara tvoří burácivé vodopády. To už bylo dávno po západu slunce, když jsem se ve studené tůňce pod jedním z vodopádů vykoupal. Podél řeky jsem pokračoval až do místa, kde jsem si našel vhodné místo pro nocleh.


Dnes: 33,6 km

Celkem: 268,3 km

Převýšení:

⬆️ 337 m

⬇️ 1525 m
12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page