Batoh Gossamer Gear Silverback 65 Nepromokavé rukavice OMM Kamleika Overmitt Rukavice Rab Power Stretch Pro Mikina NALEHKO Alpha Hoody 60 Spacák Criterion Quantum 450 Tyvek Malý Karimatka Therm-A-Rest NeoAir XTherm NXT Ponožky Darntough SCOUT BOOT MIDWEIGHT WITH CUSHION vel. L Peněženka Nabalto NAKES Thermarest Pump Sack  SMD Pack Liner 50l Xiaomi Redmi Note 10 Pro  Platypus QuickDraw + láhev Ručník  Sea to Summit Pocket Towel Cestovní dentální sada Curaprox Travel Set Cestovní pas Lahvička na líh Péřová bunda Rab Mythic Alpine Trekové hole Fizan Compact 3  Nesmeky Snowline Chainsen Light Lékárnička Stanové kolíky Vesuv Outdoor Stanové kolíky home-made Kulich Rab Logo Beanie Spodky Rab Conduit Tight Nepromokavé ponožky  Bridgedale Stormsock Lightweight Ankle Spodky  Rab Syncrino Leggins Přístřešek SMD Deschutes Plus  Tri-ko Nalehko Dlouhý rukáv Nepromokavá bunda NALEHKO Etalon Nepromokavá sukně NALEHKO Etalon Skirt Šátek Návleky NALEHKO Čelovka Nitecore NU 25 UL Nabíjecí kabel Nitecore Lihový vařič Vesuv Outdoor Hotspot 40ml Titanový kotlík Evernew Non Stick 0,9l Nůž Opinel N°07 Trenýrky Závštří Vesuv pro Toaks 900ml Lžíce Sea to Summit Camp Spoon Powerbanka Nitecore NB20000  AlzaPower USB to USB-C Sluneční brýle Zapalovač Hliníkové kolíky DAC V-BEST160 MM Tyvekový sáček na kolíky Home-made Mountain Equipment Lightweight Drybag 14l Boty Altra TIMP 4 Boty Altra TIMP 4 Kalhoty Warmpeace BigWash Zip-Off Tri-ko Nalehko krátký rukáv Opravná sada
top of page
Vyhledat

Dva dny do sámského města Kautukeino

Aktualizováno: 20. 7. 2021

Náročná, ale krásná cesta předchozího dne kaňonem podél řeky dnes pokračovala.


Míjel jsem vodopády, některé byly opravdu famózní. Před polednem jsem začal stoupat nad údolí a hurá znovu do kopců. Už to ale nejsou vysoké hory, tak jako doposud. Kopce jsou nižší, mírné a táhlé.


Večer jsem dorazil k chatě u jezera Raisjavri. Uvařil jsem si večeři a asi o hodinu později dorazil Martin. Nechal jsem ho spát na posteli a já jsem noc strávil na gauči, protože jsem měl na třetí hodinu ranní budík a nechtěl jsem ho vzbudit.


Do města Kautukeino jsem chtěl dorazit co nejdříve, tak jsem vyrážel už po čtvrté ranní. Čekaly mě opět mírné kopce, pod nimi byl ale dost často podmáčený bažinatý terén, na chůzi dost náročný. Na vrcholcích kopců dost foukalo.


K obědu jsem do sebe naházel čtyři tortilly s burákovým máslem a zase pokračoval. Do sámského města Kautukeino jsem dorazil v půl čtvrté odpoledne. Rozhodl jsem se tu ubytovat a naposledy si pořádně vyprat a vysprchovat. Nejlevnější variantou byla chatička v kempu za 650 NOK. Nedá se nic dělat, ceny tu hold takové jsou...


43,3 km a 47,5 km

Celkem: 8344,4 km
10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page